Service
853 Yacht, Style A
Hull length: 8.53 meters Hull breadth: 2.50 meters Depth of hull: 1.34 meters Crew capacity: 9 persons
Keywords:
Category:
Fiberglass vessel
Product Description
| Product Name /Product Name | 8.53-meter yacht |
| Material | Fiberglass |
| Color | Customizable |
| Boat Warranty | One year |
| Captain/Loa | 8.53m |
| Beam | 2.50m |
| Length between perpendiculars / LBP | 6.96m |
| Molded Beam | 2.50m |
| Molded Depth | 1.34m |
| Draft | 0.42m |
| Crew | 9p |
| Displacement | 3.4t |
| Main Engine | 115-200HP |
| Speed | 30kn |
The boat’s exterior color and lettering can be customized; the interior design can also be tailored to your specifications. For detailed information and pricing, please contact our sales team.
Previous page
Next page
Previous page
853 Yacht
Next page
Related products