Service
850 fishing vessels
Keywords:
Category:
Fiberglass vessel
Product Description
| Product Name /Product Name | 8.50-meter fishing vessel |
| Material | Fiberglass |
| Color | Customizable |
| Boat Warranty | One year |
| Captain/Loa | 8.50m |
| Beam | 2.60m |
| Length between perpendiculars / LBP | 7.51m |
| Molded Beam | 2.43m |
| Molded Depth | 0.89m |
| Draft | 0.47m |
| Crew | 4p |
| Displacement | 3t |
| Main Engine | 29.4kw |
| Speed | 12kn |
The boat’s exterior color and lettering can be customized; the interior design can also be tailored to your specifications. For detailed information and pricing, please contact our sales team.
Previous page
Next page
Previous page
Style 1086B
Next page
Related products