Baiyu 1086
Product Details
| Product Name /Product Name | 10.86m coastal small boat |
| Material | Fiberglass |
| Color | Customizable |
| Boat Warranty | One year |
| Captain/Loa | 10.86m |
| Beam | 2.84m |
| Length between perpendiculars / LBP | 9.164m |
| Molded Beam | 2.84m |
| Molded Depth | 0.867m |
| Draft | 0.498m |
| Crew | 3+7 |
| Displacement | 6.0t |
| Main Engine | 2 × 200 HP |
| Speed | 30kn |
The boat’s exterior color and lettering can be customized; the interior design can also be tailored to your specifications. For detailed information and pricing, please contact our sales team.
Previous Page
Next page
Previous Page
1180 Sea Fishing Boat
Next page
Contact Us
Sales Cooperation: 13062182222 (Ma)
Sales Cooperation: 13073981111 (Mr. Wang)
After-sales service: 13073981111 (Mr. Wang)
Company Address: No. 279, Tengjiang Road, Dingtou Village, Xiabaishi Town, Fuan City, Ningde City, Fujian Province
Recommended Products