1312 Fisheries Law Enforcement Vessel
Product Details
| Product Name / Product Name | 1312 Fisheries Law Enforcement Vessel |
| Material / Material | Aluminum alloy |
| Color / Color | Customizable |
| Boat Warranty | One year |
| Captain / Loa | 13.2m |
| Beam | 11.4m |
| Length between perpendiculars / LBP | 11.4m |
| Molded Beam | 3.04m |
| Molded Depth | 1.58m |
| Draft | 0.5m |
| Crew | 2+10 |
| Displacement / Displacement | 7.05t |
| Main Engine | 2 × 200 HP |
| Speed / Speed | 28kn |
The boat’s exterior color and lettering can be customized; the interior design can also be tailored to your specifications. For detailed information and pricing, please contact our sales team.
Previous Page
YY1336
Next page
Contact Us
Sales Cooperation: 13062182222 (Ma)
Sales Cooperation: 13073981111 (Mr. Wang)
After-sales service: 13073981111 (Mr. Wang)
Company Address: No. 279, Tengjiang Road, Dingtou Village, Xiabaishi Town, Fuan City, Ningde City, Fujian Province
Recommended Products